Chcesz się z nami skontaktować?

 

Zapraszamy.

Telefon:      606 916 919
E-mail:      kliknij

Nowe menu w Restauracji Sublima

Zima w pełni, długie wieczory i mroźna temperatura za oknem. Aby wspomóc Was w przebrnięciu przez ten wymagający okres, Szef Kuchni restauracji Sublima Andrzej Jakomulski wprowadził nową kartę dań.
Pracował długo i wytrwale, aby zaskoczyć Was efektami tej kreatywnej podróży obfitującej w nietuzinkowe, oryginalne, autorskie połączenia smakowe.

Powszechnie wiadomo, że proces zmiany karty w restauracji to – jak sama nazwa wskazuje – proces. Trzeba dokładnie przemyśleć strategię, aby zadbać o potrzeby gości o różnorodnych upodobaniach, sprawną organizację kuchni oraz stworzyć możliwość artystycznego wyrazu Szefom Kuchni.
Krótka karta wymaga umiejętności planowania menu, rozumienia kulinarnych trendów i doskonałej znajomości swoich gości, czyli po prostu dużego zaangażowania w prowadzenie restauracji.

Andrzej Jakomulski włożył wiele serca i pracy w projektowanie nowej karty, aby dostarczać Wam wysublimowanych doświadczeń kulinarnych.

Karta obfituje w potrawy bazujące na różnego rodzaju mięsach, adekwatnie do aury są to dania sycące i dające poczucie komfortu. Za przykład weźmy tu przystawki — foie gras oraz carpaccio z gęsi. Zupy — żurek z królika oraz bulion z pieczonej kaczki. A z dań głównych mięsnych — kaczkę pieczoną, karkówkę z jelenia, polędwiczkę wieprzową, polik wołowy oraz stek z polędwicy wołowej.

Amatorzy dań rybnych również będą zadowoleni. Menu zostało w dużej mierze oparte na troci fiordowej znanej jako „klejnot norweskich fiordów”, która stała się ulubieńcem gastronomii na całym świecie. Jest ona hodowana w czystych i zimnych wodach pośród fiordów norweskich oraz stanowi zdrowe białko, które dostarcza ważnych składników odżywczych, takich jak Omega-3, witamina D, B12 i A, jod i przeciwutleniacze. Ryba ta podczas całego procesu, od hodowli po przybycie do kuchni, spełnia najwyższe standardy i kontrole jakości. Mając powyższe na względzie, Szef Kuchni zdecydował umieścić w nowym menu aż dwie potrawy z tą wysublimowaną rybą:
Przystawka – troć fiordowa z avocado, mango, grzybami shimei, sezamem oraz ikrą z wędzonego śledzia.
Danie rybne – troć fiordowa z kruszonką ziołową, kawiorem z jesiotra, palonym kalafiorem, koprem włoskim, jarmużem oraz sosem beurre blanc.

W ofercie Sublimy znalazły się same szlachetne ryby, oprócz troci fiordowej są to halibut oraz sandacz. Nie zapomniano również o miłośnikach owoców morza. Dla nich są krewetki w maślano-czosnkowej emulsji.

Perfekcyjne zakończenie degustacji stanowią oryginalne desery — sernik z koziego sera, plaster miodu spadziowego z drzew iglastych, migdał z kawą, czekoladą oraz owocami sezonowymi i niezawodne macarons de Paris.

Dania w nowej karcie Szefa Kuchni Andrzeja Jakomulskiego są tak wykwintne i przemyślane, że na pewno rozpieszczą nawet te najbardziej wysublimowane podniebienia.