Chcesz się z nami skontaktować?

 

Zapraszamy.

Telefon:      606 916 919
E-mail:      kliknij

Żywienie w każdym wieku!

Człowiek na każdym etapie swojego życia, przechodzi przez ogrom zmian. Dlatego też pamiętajmy, że inne ilości i składniki odżywcze są potrzebna w zależności od wieku, chorób czy nawet płci. Wraz z wiekiem uczymy się też nowych smaków i szlifujemy swoje indywidualne gusta.

W świecie gastronomii widać, że konkretne grupy wiekowe preferują jedne miejsca, a drugie omijają z daleka. Czy właśnie jedzenie jest kwestią decydującą o wyborze lokalu?

Na popularność restauracji wpływ ma wiele czynników, w tym również serwowane tam potrawy. Warto jednak mieć na uwadze, że nie tylko to decyduje o wyborze.

Młodzież – lokale przyciągające młodzież, duży nacisk kładzie się na wygląd wnętrza i potraw. Ponadto dobrze, by miejsce wyróżniało się czymś specjalnym, co zaciekawi młodych ludzi. Ceny nie powinny być zbyt wysokie, pamiętajmy, że większość osób w wieku szkolnym nie zarabia jeszcze własnych pieniędzy.

Rodziny z dziećmi – wyprawa do restauracji z małymi dziećmi wiąże się z wieloma problemami. Czy w danym miejscu można karmić piersią? Czy jest kącik dla dzieci? Czy jest dedykowane menu? Czy są tam krzesełka dla dzieci? Chcąc przyciągnąć klientów z tej grupy, restaurator musi dopiąć wiele kwestii.

Seniorzy – zwykle są przyzwyczajeni do jednego stałego miejsca, w którym jadają. Jeżeli wybiorą się do Waszego lokalu, najczęściej będą oczekiwać dobrych w smaku, domowych potraw bez wygórowanych cen. Osoby starsze cenią również miłą, pomocną obsługę i możliwość przesiadywania przy stoliku ze znajomymi przy kawie oraz ciastku. Dobrym sposobem na przyciągnięcie tej grupy wiekowej są dedykowane dla nich promocje.

Niebawem restauracje otworzą się na nowo, dlatego trzymamy kciuki za wszystkich restauratorów i życzymy im wielu klientów – w każdym wieku!