Chcesz się z nami skontaktować?

 

Zapraszamy.

Telefon:      606 916 919
E-mail:      kliknij

Jak powstają nowe przepisy?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak powstają nowe przepisy kulinarne? Każde danie ma swój początek w kreatywności kucharzy, ale żeby stało się popularnym i powszechnie akceptowanym przepisem, musi przejść długi proces.

Proces tworzenia nowego przepisu to niezwykła podróż, w której łączą się tradycja, inspiracja, kreatywność, nowatorstwo i odwaga.

Po pierwsze – inspiracja. Wszystko zaczyna się właśnie od niej. Kucharze najwyższej klasy inspirują się zarówno sezonowymi składnikami, jak i własnymi podróżami do egzotycznych zakątków. Często inspiracją mogą być także osobiste wspomnienia z dzieciństwa lub tradycyjne dania miejsca, z którego pochodzi kucharz.

Po drugie – eksperymenty. Zainspirowany i zmotywowany kucharz wkracza w fazę badań nad swoim pomysłem. W tym procesie dużą rolę grają próby różnych składników i wielokrotne testy smaków. Kucharz musi sprawdzić, jaka kombinacja składników okaże się najlepsza.

Po trzecie – innowacja. Dziś trudno jest stworzyć przepis całkowicie od zera. Dlatego często korzysta się z tradycyjnych, zakorzenionych w kuchni światowej przepisów. Wzbogaca się je o nowe elementy, które często mogą wydawać się kontrowersyjne. Zadaniem kucharza jest branie pod włos każdego znanego mu przepisu.

Po czwarte – testy. Analiza smaku, tekstury i wyglądu dania to jeden z końcowych etapów. Kucharz zaprasza wówczas innych do degustacji. Powinien z cierpliwością wysłuchać ich zdania, by móc jeszcze bardziej udoskonalić swój końcowy przepis.

Proces powstania nowego przepisu to często tygodnie lub nawet miesiące pracy całego zespołu specjalistów. To od gości restauracji zależy, czy danie przejdzie prawdziwy test i na stałe wpisze się w kartę dań.