Chcesz się z nami skontaktować?

 

Zapraszamy.

Telefon:      606 916 919
E-mail:      kliknij

Festiwal Wina powraca do Szczecina!

Festiwal Wina powraca do Szczecina! Pierwsza edycja tego wydarzenia miała miejsce w listopadzie zeszłego roku i przyciągnęła spektakularną liczbę uczestników — w czasie trwania festiwalu odwiedziło go przeszło pięć tysięcy osób.

 

Historia wina sięga prawie tak daleko jak historia ludzkości. Najstarsze zapisy babilońskie i egipskie zawierają teksty dotyczące wina i sposobu jego wytwarzania. Było stałym elementem różnych spotkań — pito je zarówno na przyjęciach, jak i na co dzień. 

 

Już w drugiej połowie miesiąca, a konkretnie w dniach 20-22 maja na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie będzie miała miejsce druga edycja Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego. Od piątku do niedzieli mieszkańcy miasta będą mieć możliwość poznania barw, aromatów i smaków trunków powstałych na terenie województwa zachodniopomorskiego, w tym Winnica Turnau, której win możecie spróbować m.in. w Restauracji Sublima w Kołobrzegu oraz Romanesco w Wolinie.

 

W ramach festiwalu oprócz oferty wielu producentów win uczestnicy będą mieli również możliwość nabycia wybranych trunków, ich degustacji, a doznania smakowe będzie można wzbogacić poprzez kupno regionalnych rzemieślniczych przekąsek. 

 

Towarzyszące wydarzeniu foodtrucki, a także koncerty w piątkowy i sobotni wieczór z pewnością sprawią, że Festiwal Wina będzie przyjemnym sposobem na spędzenie weekendu.