Chcesz się z nami skontaktować?

 

Zapraszamy.

Telefon:      606 916 919
E-mail:      kliknij

Co jeść, po wigilii?

Co jeść, po wigilii?

Często na rzecz kolacji wigilijnej zapominamy o jedzeniu w dni kolejne. A to duży błąd! Jak doskonale wiemy, (najczęściej z autopsji) w okresie świątecznym towarzyszą nam problemy z trawieniem i przejedzeniem. Rzadko kiedy udaje się zjeść wszystko, dlatego w kolejne dni, dokańczamy potrawy z wigilii. Po sytej wieczerzy, w kolejne dni warto przygotować lekkostrawne propozycje, które z pewnością przyniosą ulgę naszemu żołądkowi.

Co zatem można zaserwować?

Ryby są nieodłącznym elementem świąt, warto podać je gotowane na parze lub pieczone, by uniknąć nadmiaru tłuszczu. Doskonałym towarzyszem do ryby będą pieczone warzywa, które dodadzą nam cennego błonnika. Zamiast ciężkich, pieczeniowych lub grzybowych sosów można przygotować lżejsze propozycje, np. sos cytrynowy.

Nie zapominajmy o zupach! Bogate w warzywa, nie tylko rozgrzeją, ale również ułatwią trawienie. I w tym przypadku powinniśmy odpuścić cięższe kremy oraz dodatek grzybów, lepiej postawić na lekkość.

Pamiętajmy, że potrawy świąteczne powinny pozwolić na cieszenie się smakiem i towarzystwem najbliższych. Lepiej zadbać o ich jakość niżeli ilość!