Chcesz się z nami skontaktować?

 

Zapraszamy.

Telefon:      606 916 919
E-mail:      kliknij

The Best Chefs Awards 2023

The Best Chefs to międzynarodowa nagroda dla najlepszych szefów kuchni. To wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ jury zwraca uwagę na konkretnych, niezwykle utalentowanych kucharzy, a nie na restauracje, które prowadzą. Nagroda jest stosunkowo młoda, ponieważ jej pierwsza edycja odbyła się dopiero siedem lat temu. Dziś jednak jest jednym z najważniejszych wyróżnień w świecie międzynarodowej kuchni. Co ciekawe, pierwsza gala odbyła się w Warszawie.

Jury nagrody składa się między innymi z szefów kuchni, pastry szefów, sommelierów, krytyków i dziennikarzy kulinarnych. Oddają oni anonimowe głosy na nominowanych wcześniej kucharzy.

W tym roku gala miała miejsce w Meridzie, w meksykańskim stanie Jukatan. Lista wyróżnionych szefów kuchni objęła sto nazwisk. Na pierwszym miejscu uplasował się Dabiz Muñoz, który laureatem The Best Chefs Awards został już… po raz trzeci! Szef kuchni z Hiszpanii prowadzi w Madrycie restaurację o nazwie DiverXo. Muñoz jest twórcą innowacyjnych pomysłów takich jak na przykład StreetXo, czyli street food, w którym podawane są składniki typowe dla najlepszych luksusowych restauracji.

Jury The Best Chefs Awards przyznało również kilka specjalnych wyróżnień. Tala Bashmi dostała nagrodę dla Wschodzącej Gwiazdy Gastronomii, Ferran Adrià otrzymał wyróżnienie Legendy Gastronomii, a nagrodę za najlepszą pizzę zdobył Franco Pepe.

The Best Chefs Awards to nagroda, którą każdy miłośnik gastronomii powinien mieć na oku. Nominowane nazwiska to osoby, które będą wyznaczać kulinarne trendy w najbliższych latach. Nie możemy doczekać się przyszłej edycji!