Chcesz się z nami skontaktować?

 

Zapraszamy.

Telefon:      606 916 919
E-mail:      kliknij
#EUchooseSafeFood

#EUchooseSafeFood

#EUchooseSafeFood

 

Na czym polega safe food? To promowanie zdrowej żywności oraz edukowanie mieszkańców o produktach, które kupują i spożywają. Kampania działa już drugi rok i buduje coraz większą sieć świadomych konsumentów, którzy będą wybierać zdrowe produkty.

 

Safe Food to dbanie o żywność. Kampania zwraca uwagę na przestrzeganie dat przydatności oraz podpowiada, co można zrobić z jedzeniem, którego termin przydatności skończył się niedawno. 

#EUchooseSafeFood przedstawia również zdrowe suplementy diety i informuje o pojawieniu się nowych alergenów. 

 

Inicjatywa ma pomóc nie tylko indywidualnym klientom, ale także lokalom gastronomicznym, które przygotowują potrawy dla gości. Restauracje powinny informować o alergenach w karcie dań i stawiać na produkty najlepszej jakości. Dzięki #EUchooseSafeFood konsumenci mają szansę na bardziej przemyślane decyzje i podejmowanie lepszych wyborów. Budowanie świadomości w sprawie żywności w społeczeństwie to niezwykle ważna i odpowiedzialna kwestia. 

 

Zawsze wybieramy najlepszych dostawców i testujemy każdy produkt przed jego wprowadzeniem do kuchni. Dodatkowo z żywności, której termin przydatności kończy się niedługo, zawsze przyrządzamy dania dnia lub desery, ponieważ nic nie może się zmarnować! 

Kampania pomaga w tworzeniu lepszego rynku poprzez kupowanie żywności u lokalnych dostawców. Dodatkowo zachęca do angażowania się w akcje organizowane przez EFSA (European Food Safety Authority).