Chcesz się z nami skontaktować?

 

Zapraszamy.

Telefon:      606 916 919
E-mail:      kliknij

Najlepsze szkoły kucharskie na świecie

Najlepsze szkoły kucharskie na świecie – gdzie uczą się przyszli mistrzowie?

Sztuka kulinarna staje się coraz bardziej prestiżowym zawodem. Wiele osób marzy o karierze kucharskiej i osiągnięciu mistrzostwa w kulinarnym rzemiośle. Które instytucje uważane są za najlepsze szkoły gastronomiczne na świecie?

Le Cordon Bleu – ta francuska szkoła jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych instytutów kulinarnych na świecie. Choć wywodzi się z Francji, dziś ma kampusy również w Londynie, Ottawie czy Bangkoku. Szkoła oferuje różnorodne kursy o zróżnicowanym stopniu zaawansowania oraz w różnych dziedzinach, w tym również w cukiernictwie.

Apicius – szkoła znajduje się we Florencji i co roku proponuje obszerną gamę warsztatów, wykładów i seminariów dotyczących pieczenia, dietetyki, wina oraz kultury jedzenia. Szkoła może poszczycić się własną cukiernią, gdzie prezentowane są wyroby studentów.

Culinary Institute of America – nowojorska szkoła jest jedną z najbardziej renomowanych placówek kulinarnych na świecie, uznawaną za pierwszą szkołę gastronomiczną w Stanach Zjednoczonych. Instytucja słynie ze współpracy z największymi gwiazdami branży gastronomicznej.

Hattori Nutrition College – szkoła w Tokio specjalizuje się w regionalnej kuchni japońskiej, kładąc nacisk na zdrowe i odżywcze posiłki. Oferowane programy nie dotyczą tylko kulinariów, ale również dietetyki i zrównoważonego jedzenia.

Ballymaloe Cookery School – to wyjątkowa szkoła, która znajduje się w Irlandii na… farmie! Teren organicznej farmy to nie przypadkowy wybór. Ballymaloe Cookery School słynie ze stawiania na kuchnię sezonową oraz zrównoważonego podejścia do gotowania. Szkoła funkcjonuje zgodnie z zasadami ruchu slow food.

Wysoki poziom nauczania, innowacyjne podejście do kuchni, znani wykładowcy oraz absolwenci… Każda z tych szkół łączy w sobie praktyczne doświadczenie oraz najwyższe standardy nauczania, co sprawia, że są one ważnymi punktami na mapie kuchni światowej i wiele osób marzy, by znaleźć się w gronie studentów.