Chcesz się z nami skontaktować?

 

Zapraszamy.

Telefon:      606 916 919
E-mail:      kliknij

IV Festiwal Wina Pomorza Zachodniego

🍇🍷 IV Festiwal Wina Pomorza Zachodniego 🎉

17-19 maja 2024 roku (piątek – niedziela) to czas, kiedy duży dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zamieni się w wielki „winebar” na świeżym powietrzu podczas czwartej edycji Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego. To wydarzenie przyciąga miłośników wina z całego kraju i z zagranicy, promując regionalne wina oraz rozwijając wiedzę na temat winiarstwa i enoturystyki.

Poprzednie edycje tego festiwalu były spektakularnym sukcesem, przyciągając nawet kilkanaście tysięcy osób. Celem wydarzenia jest także integracja branży winiarskiej oraz popularyzacja kultury wina, w tym szczególnie zachodniopomorskich tradycji winiarskich.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu będzie można poznać ofertę aż 17 wytwórców wina, w tym 5 debiutantów. Uczestnicy będą mieli okazję degustować wina w szklanych kieliszkach oraz skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej.

Wydarzenie będzie otwarte dla zwiedzających w następujących godzinach: w piątek od 17:00 do 23:00, w sobotę od 13:00 do 23:00 oraz w niedzielę od 13:00 do 19:00. Organizatorem festiwalu jest Województwo Zachodniopomorskie, we współpracy ze Stowarzyszeniem Winnice Pomorza Zachodniego oraz Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej imprezie, podczas której spotkamy naszych Przyjaciół z Winnicy Turnau! 🎶🌟